Zespoły BCK

Bielska Orkiestra Kameralna i Kwintet Smyczkowy Bielskiej Orkiestry Kameralnej

Bielska Orkiestra Kameralna działa od 1982 roku. Koncertuje w siedzibie Bielskiego Centrum Kultury, a także w obiektach sakralnych miasta. Orkiestra wykonuje bardzo zróżnicowany repertuar - od muzyki baroku, przez muzykę współczesną, aż do muzyki popularnej i rozrywkowej.

Czytaj więcej

Chór Ave Sol

Ave Sol jest amatorskim młodzieżowym chórem mieszanym liczącym ok. 50 osób. Zespół od początku swej działalności tj. od 1981 r. prowadził Leszek Pollak, obecnie Marcin Pollak. W ramach Bielskiego Centrum Kultury chór działa od 1988 roku.

Czytaj więcej

Bielski Chór Kameralny

Bielski Chór Kameralny rozpoczął działalność w maju 1993 r., w ramach Bielskiego Centrum Kultury. Skupia 25-osobowe grono amatorów, pasjonatów muzyki chóralnej, młodych ludzi o różnych profesjach. Zespół od momentu powstania prowadzi Beata Borowska, a indywidualną emisję głosu chórzystów kształtuje Barbara Bałda.

Czytaj więcej

Zespół Pieśni i Tańca Bielsko i Bielska Estrada

Zespół Pieśni i Tańca Bielsko działa od 1974 roku. Z wielkim powodzeniem prezentuje swój folklorystyczny i estradowy program na koncertach, ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach oraz przeglądach.

Czytaj więcej

Bielska Orkiestra Dęta

Kilkudziesięciu profesjonalnych muzyków, dwie formacje - paradna i wojskowa. Znakomity repertuar oraz klarowne, profesjonalne brzmienie - Bielska Orkiestra Dęta.

Czytaj więcej

Zespół Tańca i Piosenki Jarzębinki i zespół taneczny Antrakt

Jarzębinki działają w Bielsku-Białej od 1986 roku. Są wielokrotnym laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali dziecięcych. Program zespołu to ponad dwugodzinne widowisko pełne ekspresji, barw, tańca i piosenki. Zespół Jarzębinki, to aktualnie ponad 100-osobowa grupa dzieci w wieku od 5 do 19 lat.

Czytaj więcej

Galeria Środowisk Twórczych

Galeria Środowisk Twórczych powstała w 1995 roku przy Bielskim Centrum Kultury. Stara się promować najciekawsze zjawiska współczesnej sztuki; prowadzi działalność wydawniczą, organizuje konkursy oraz ogólnopolskie spotkania artystyczne. Jej działalność zainicjował i prowadzi galerię do dzisiaj artysta plastyk Piotr Czadankiewicz.

Czytaj więcej