Gwiazdy BCK

Światosław Richter

Wystąpił w Bielsku-Białej 24 listopada 1991 roku. Uznawany za jednego z najwybitniejszych pianistów XX wieku, "geniusza fortepianu". Urodził się w 1915 roku w Żytomierzu. Jego ojciec był z pochodzenia Niemcem, a matka Rosjanką.

Czytaj więcej

Orkiestra Glenna Millera

Glenn Miller założył swoją orkiestrę w roku 1938. Jej muzykę spopularyzowały m.in. takie filmy jak Serenada w dolinie słońca oraz Żony orkiestry. W roku 1944 Glenn Miller zginął podczas lotu nad kanałem La Manche.

Czytaj więcej

Wynton Marsalis

- Wynton Marsalis Septet zagra w Bielsku-Białej – w roku 1994 ta wiadomość elektryzowała fanów jazzu z całej południowej Polski. To miał być jeden z trzech koncertów artysty w naszym kraju.

Czytaj więcej

The Scotts

Zespół gospel ze Stanów Zjednoczonych. Goście zza oceanu dali swój muzyczny popis 3 maja 1995 roku w kościele św. Maksymiliana Kolbego.

Czytaj więcej

Joe Henderson

Kościół w bielskich Aleksandrowicach od wielu lat gości światowe gwiazdy jazzu. 24 października 1995 roku wystąpił tam słynny, nieżyjący już (zmarł w roku 2001) saksofonista Joe Henderson.

Czytaj więcej

Candy Dulfer

Holenderska saksofonistka jest od początku lat 90. jedną z najjaśniej świecących gwiazd smooth-jazzu. Candy gra na saxofonie altowym. W Bielsku-Białej, w hali BBTS-u, wystąpiła 16 stycznia 1996 roku.

Czytaj więcej

Paco Pena

Missa Flamenca w jego wykonaniu zabrzmiała 9 maja 1993 roku w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej. Andaluzyjskiemu artyście towarzyszył zespół i chór Filharmonii Krakowskiej. Koncert odbył się w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej.

Czytaj więcej

Chico & Gipsys

1 czerwca 1996 r. Teren Akademii Techniczno-Humanistycznej. Na scenę wchodzi Chico wraz ze swoimi Cyganami. Z głośników płyną kolejne, doskonale znane hity. Kilka lat wcześniej Chico Bouchikhi założył niezwykle popularny zespół Gipsy Kings.

Czytaj więcej

The Soultrain's Blues Brothers Band

Czarne kapelusze, czarne okulary, czarne garnitury i oczywiście… muzyka bluesowa – to cechy charakterystyczne Bluesowych Braci.

Czytaj więcej

Zamfir

Zamfir - muzyk nieodłącznie kojarzący się z fletnią pana i wygrywanymi na niej spokojnymi, płynącymi melodiami. Gheorghe Zamfir pochodzi z Rumunii. Jest wirtuozem fletni pana, instrumentu używanego w Europie, Azji i Ameryce Południowej.

Czytaj więcej

Jan Garbarek

W Bielsku-Białej wystąpił trzykrotnie. Po raz pierwszy 28 listopada 1996. Drugi raz zagrał w Bielsku-Białej 29 kwietnia 1997 roku w kościele w Aleksandrowicach. Wystąpił także na terenach Akademii Techniczno-Humanistycznej 30 maja 2008 r i w Domu Muzyki 15 listopada 2012 r.

Czytaj więcej

Adam Makowicz

Polski pianista jazzowy, który wielokrotnie gościł w Bielskim Centrum Kultury, zawsze spotykając się z uznaniem publiczności. Po raz pierwszy koncertował w Bielsku-Białej 30 stycznia 1991 r.

Czytaj więcej

Strony