Festiwale i imprezy cykliczne

Wybory Miss i Mistera Beskidów

Od ćwierć wieku w Bielsku-Białej odbywają się wybory Miss. Najpiękniejsze dziewczyny walczyły najpierw o tytuł Miss Podbeskidzia, a potem Miss Beskidów. Pięknych panien w naszym regionie nie brakuje, co potwierdzają zdobyte przez „nasze dziewczyny” tytuły Miss Polonia i Miss Polski.

Czytaj więcej

Sacrum In Musica

Co roku w kwietniu, Bielskie Centrum Kultury zaprasza na święto muzyki sakralnej, czyli Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej Sacrum In Musica, kontynuujący tradycje Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Festiwalowe koncerty mają charakter ekumeniczny.

Czytaj więcej

Festiwal Muzyki Organowej (wcześniej - Festiwal Muzyki Jana Sebastiana Bacha)

Historia Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej sięga roku 2000. Wtedy odbywał się jako Międzynarodowy Festiwal Muzyki Jana Sebastiana Bacha. Formułę rozszerzono w roku 2011, jednocześnie zmieniła się nazwa festiwalu.
Pierwszy festiwalowy koncert odbył się 9 września 2000 r. w Bielskim Centrum Kultury.

Czytaj więcej

Festiwal Kompozytorów Polskich

I Festiwal Kompozytorów Polskich odbył się w dniach od 10-12 października 1996. I choć jeszcze przed jego rozpoczęciem zapowiadano, że będzie to impreza cykliczna, chyba nikt nie spodziewał się że będzie organizowany co roku, aż do dnia dzisiejszego.
Od początku patronat nad Festiwalem objął znakomity kompozytor Henryk Mikołaj Górecki.

Czytaj więcej

Jazzowa Jesień

Jazzowa Jesień jest najmłodszym festiwalem organizowanym przez Bielskie Centrum Kultury. Pierwsza edycja odbyła się w roku 2003. Patronat artystyczny nad festiwalem objęła wytwórnia ECM Records.

Czytaj więcej

Festyn Majowy

Majowy Festyn Rodzinny rozpoczyna sezon imprez plenerowych. Odbywa się zawsze w pierwszy majowy weekend. Koncerty do roku 2011 odbywały się na terenach ATH na Błoniach. Od 2012 roku, na terenie poniżej hali Pod Dębowcem.

Czytaj więcej

Dni Bielska-Białej

Od wielu lat Bielskie Centrum Kultury w czerwcu organizuje dni Bielska-Białej. Bielszczanie tłumnie przychodzą na inauguracyjne koncerty ma placu Ratuszowym. Wierną publiczność mają planerowe koncerty obok hali Pod Dębowcem.

Czytaj więcej

Lato z Kulturą

Lato z Kulturą, to cykl weekendowych koncertów organizowanych w lipcu i sierpniu. Występy odbywają się w parku obok Bielskiego Centrum Kultury i na Rynku w Bielsku. Te ostatnie gromadzą wielotysięczną publiczność.

Czytaj więcej

Pożegnanie Lata

Kiedy kończą się wakacje i dobiega końca lato, Bielskie Centrum Kultury na otarcie łez zaprasza na występy gwiazd. Rekordową publiczność - ponad 20 tysięcy widzów - zgromadził Zakopower, ale także inni wykonawcy cieszyli się wielkim zainteresowaniem.

Czytaj więcej

PORANEK MUZYCZNY DLA DZIECI

PORANKI MUZYCZNE DLA DZIECI, czyli SuperWirtuozi (wcześniej Muzyczne Opowieści Hani M). to cykl koncertów, dedykowany dzieciom w wieku wczesnoszkolnym. Podczas koncertów zabrzmią najpiękniejsze utwory z kanonu literatury muzyki kameralnej, muzyki filmowej oraz skomponowane specjalnie na te okazje suity ilustracyjne, towarzyszące akcji scenicznej.

Czytaj więcej

Powitanie Jesieni

Powitanie Jesieni kończy cykl letnich imprez plenerowych w Bielsku-Białej. Jesień witaliśmy koncertami na terenach Akademii Techniczno-Humanistycznej. Tradycją tego cyklu były niedzielne koncerty przygotowywane przez Zbigniewa Górnego. Orkiestrze Górnego towarzyszą gwiazdy kabaretu, filmu i estrady.

Czytaj więcej

Jubileusze i wydarzenia

W Bielskim Centrum Kultury odbywają się nie tylko koncerty i festiwale.
BCK organizuje wydarzenia i jubileusze ważne dla miasta i jego mieszkańców, takie jak uroczystości papieskie, rocznica wybuchu II wojny światowej czy inauguracja roku akademickiego bielskich uczelni.

Czytaj więcej