Wirtuozi z uśmiechem

Grają i rozśmieszają publiczność do łez już od 15 lat. W Domu Muzyki Grupa MoCarta zagra 15 marca o g. 19.00.

Motto grupy trafnie definiuje ich podejście do sztuki:

Jesteśmy na przekór dostojnej powadze sal koncertowych, na przekór nużącej codzienności życia muzyków, na przekór zaprzysięgłym melomanom i na przekór fanom rocka, rapu czy muzyki pop, którzy boją się klasyki jak ognia. Traktujemy naszą Matkę Muzykę z żartobliwą ironią i jesteśmy pewni, że się nie obrazi.

Zespół koncertuje nie tylko w kraju , ale ze względu na międzynarodowy język muzyki, prezentuje się również za granicą m.in.: w Szwecji, Wielkiej Brytanii, Francji, Belgii, w Niemczech, USA, Kanadzie a nawet w Chinach i Japonii.

Po wielkim sukcesie w postaci otrzymania nagrody Platynowej Płyty za I płytę DVD pt."Grupa MoCarta w Operze" , 3 lata temu zespół wydał II płytę pt." Grupa MoCarta w Teatrze". Niektóre ze skeczy na niej zawartych będą przedstawione podczas koncertu w Bielsku Białej, ale będą również skecze premierowe związane z 15-leciem założenia kabaretu.Będzie to w większości nowy program - nowe aranżacje, nowe środki wyrazu.

W finale zespół nawiąże do popularnego utworu L.van Beethovena „ Dla Elizy" – jednak w zaskakującym opracowaniu, z użyciem skrzypiec elektrycznych.

Zespół działa w składzie :

Filip Jaślar – I skrzypce

Michał Sikorski – II skrzypce

Paweł Kowaluk – altówka

Bolek Błaszczyk – wiolonczela

Posłuchaj:

Grupa MoCarta – Dom Muzyki 15 marca g. 19.00. Bilety w cenie 50 zł.

opr. mk