Turnau powraca do Domu Muzyki

Przed rokiem wystąpił w Bielsku-Białej, jako jeden ze zwycięzców internetowego plebiscytu. W tym roku internauci znowu zdecydowali, że chcą go zobaczyć w Domu Muzyki. Niedawno ukazała się nowa płyta Grzegorza Turnaua zatytułowana Fabryka klamek. Na koncercie usłyszymy piosenki z tej płyty oraz największe przeboje artysty.

Grzegorz Turnau od kilkunastu lat jest prawdziwą instytucją na naszej scenie muzycznej. Jak na krakusa przystało, debiutował na Studenckim Festiwalu Piosenki. Dzięki zdobytej tak nagrodzie, trafił do Piwnicy Pod Baranami.

W swojej twórczości nawiązuje zarówno do jazzu, jak i Marka Grechuty czy Jana Kantego Pawluśkiewicza. Odżegnuje się jednak od określenia piosenka poetycka:

Czasem walczę z terminem "piosenka poetycka", bo on nie do końca jest sprawiedliwy. Piosenka niepoetycka bywa czasami lepsza od zbyt wydumanej piosenki poetyckiej.

Śpiewa i gra na fortepianie. Przed rokiem w Bielsku-Białej pokazał, że potrafi zapowiedziami i muzycznymi fragmentami rozbawić widownię. Lubi współpracę z innymi artystami. Śpiewał m.in. z Magdą Umer, Andrzejem Sikorowskim i Basią Stepniak-Wilk. W Domu Muzyki, oprócz zespołu będą mu towarzyszyć…górale.

Kolejne płyty artysty zdobywają status złotych i platynowych krążków.

Posłuchaj

Dyskografia;

199 1 Naprawdę nie dzieje się nic

1993 Pod światło

1994 Turnau w Trójce

1995 To tu, to tam

1997 Tutaj jestem

1998 Księżyc w misce

1999 Ultima

2000 Kawałek cienia

2002 Nawet

2004 Cafe Sułtan

2005 11:11

2006 Historia pewnej podróży

2009 Do zobaczenia

2010 Fabryka klamek

Posłuchaj utworów z najnowszej płyty Grzegorza Turnaua.

Grzegorz Turnau – 8 kwietnia g. 19.00. Bilety w cenie 50 zł

mk