Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/bck/domains/bck.usermd.net/public_html/sites/all/modules/date/date_views/includes/date_views_fields.inc on line 86 Posłuchaj jak Czesław Śpiewa | Bielskie Centrum Kultury

Posłuchaj jak Czesław Śpiewa

Do Bielska-Białej powraca bardzo często. Za każdym razem brakuje biletów na jego występy. Jest jednym z laureatów naszego plebiscytu, w którym internauci głosowali na artystów, których chcą zobaczyć w Bielsku-Białej w 2012 roku.

Urodził się w Zabrzu, wychował się z Danii. Był właścicielem baru w Kopenhadze. Jednocześnie ukończył Duńską Królewską Akademię Muzyczną. Jego polskim debiutem była wydana trzy lata temu płyta Debiut. Płyta sprzedała się w nakładzie ponad 70 tys. egzemplarzy (podwójna platyna). Gra na akordeonie i śpiewa, a od czasu do czasu bywa jurorem w telewizyjnych show (X factor). Wielokrotny laureat nagród Fryderyka. Gościnnie śpiewał m.in. na płytach zespołów Hey, Acid Drinkers oraz Gaby Kulki. W pisaniu tekstów wspomaga go poeta Michał Zabłocki.

zobacz zdjęcia z poprzedniego koncertu Czesława w BCK – 11 września 2011

Dyskografia

- Debiut 2008

- Pop 2010

- Czesław Śpiewa Miłosza 2011

Czesław Śpiewa – Dom Muzyki BCK – 4 marca, g. 18.00. Bilety w cenie 50 zł

mk