Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/bck/domains/bck.usermd.net/public_html/sites/all/modules/date/date_views/includes/date_views_fields.inc on line 86 Kogo wybrali internauci? | Bielskie Centrum Kultury

Kogo wybrali internauci?

Przez 3 miesiące internauci głosowali na artystów, którzy w 2012 roku wystąpią w Bielsku-Białej. Najwięcej głosów zebrał zespół Zakopower. Kto jeszcze zagra u nas w przyszłym roku?

To już trzecia edycja plebiscytu. W tym roku głosowanie podzieliliśmy na dwa etapy. W pierwszym można było zgłaszać kandydatury wykonawców. Zebrało się ich prawie 90.

 

W drugim etapie opublikowaliśmy wszystkie propozycje, prosząc o oddawanie głosów maksymalnie na 3 artystów. Zwykle docierało do nas kilkanaście maili dziennie. Po dwóch miesiącach zsumowaliśmy wszystkie głosy.

Poniżej zestawienie artystów których BCK postara się zaprosić w roku 2012. W niektórych przypadkach podajemy prawdopodobne daty koncertów. W innych terminy nie są jeszcze potwierdzone (trwają negocjacje). W dwóch przypadkach koncerty są uzależnione od tego, czy wykonawcy będą w przyszłym roku aktywni koncertowo.

 

Kogo zaprosić 2012 – rezultaty głosowania

 

Zakopower – prawdopodobnie wystąpi na Pożegnaniu Lata.

Magdalena Tul

IRA

Leszek Możdżer 7 marca – Dom Muzyki

Andrzej Piaseczny/Seweryn Krajewski – niestety artyści nie planują w roku 2012 wspólnych koncertów

Czesław Śpiewa – marzec 2012

Edyta Bartosiewicz – koncert uzależniony od aktywności koncertowej wokalistki

Monika Brodka – prawdopodobnie wystąpi na Dniach Bielska-Białej

Kult – prawdopodobnie 3 maja (Weekend Majowy)

Stare Dobre Małżeństwo – prawdopodobnie 27 października (Dom Muzyki)

W Bielsku-Białej wystąpią także dodatkowo następujący wykonawcy, którzy również znaleźli się w czołówce głosowania:

Golec Uorkiestra - 23 stycznia (koncert kolęd)

Marcin Wyrostek – 31 marca

Marek Torzewski – Gala Sylwestrowa 2012

Zbigniew Wodecki – 14 lutego (koncert Walentynkowy)

Bielskie Centrum Kultury rozważy także możliwości zaproszenia w roku 2012 Ani Dąbrowskiej oraz zespołów Hey i Dżem.

 

Więcej o wykonawcach, którzy wystąpią w Bielsku-Białej

 

Zakopower

Łączą góralskie melodie i nowoczesne, przebojowe brzmienia. Słuchaczy zachwyciła ich najnowsza (platynowa) płyta Boso z której pochodzą takie przeboje jak Boso czy Bóg gdzie wie. Frontmanem zespołu jest Sebastian Karpiel-Bułecka.

 

Magdalena Tul

Zwyciężczyni polskich eliminacji do festiwalu Eurowizji 2011 (piosenka Jestem). Debiutowała 11 lat temu w musicalu Metro. Ogromną popularność zdobyła jako wokalistka w programie Jaka to melodia.

 

IRA

Działają od lat 80-tych. Ogromną popularność zdobyli w pierwszej połowie lat 90-tych. Takie przeboje jak Wiara, Nadzieja czy Bierz mnie, sprawiły, że IRA była wtedy jednym z najpopularniejszych polskich zespołów. Grupa powróciła po siedmioletniej przerwie w roku 2003. Nagrywają kolejne przeboje (Londyn 8:15, Ikar, Trochę wolniej) i gromadzą tłumy na swoich koncertach.

 

Leszek Możdżer

Najpopularniejszy polski pianista jazzowy, który śmiało wychodzi poza ramy gatunku, grywając zarówno z wykonawcami rockowymi jak i wykonując muzykę filmową. Jego płyty sprzedają się znakomicie - na najnowszej zebrał swoje interpretacje utworów Krzysztofa Komedy.

 

Andrzej Piaseczny/Seweryn Krajewski

Duet który który łączy pokolenia i podoba się zarówno młodszym jak i starszym odbiorcom. Wspólnie nagrali krążek Na przekór nowym czasom-live, który zdobył już status platynowej płyty.

 

Czesław Śpiewa

Do Bielska-Białej powraca co roku. Za każdym razem brakuje biletów na jego występy. Wychował sie z Danii. Jego polskim debiutem byłą wydana trzy lata temu płyta Debiut. Gra na akordeonie, śpiewa a od czasu do czasu bywa jurorem w telewizyjnych show.

 

Edyta Bartosiewicz

W latach 90. jej albumy sprzedały się w nakładzie miliona egzemplarzy. Zamilkła w 2002 roku. Dwa lata później nagrała piosenkę w duecie z Krzysztofem Krawczykiem. Rok 2011 dał jej fanom nadzieje na wielki powrót artystki.

 

Monika Brodka

Pochodzi z Twardorzeczki koło Żywca. W styczniu 2004 roku wygrała w programie Idol. Ma na swoim koncie trzy albumy. Najnowszy - Granda ukazał się w roku 2010. Sprzedał się w nakładzie gwarantującym status "podwójnej platyny". Uznany za jedną z najciekawszych polskich płyt ubiegłego roku.

 

Kult

Jeden z najpopularniejszych polskich zespołów muzycznych. Na popularność Kultu wpływają nie tylko chwytliwe melodie, ale także teksty pisane przez Kazika Staszewskiego. Najnowsza studyjna płyta Kultu pochodzi z roku 2009 (Hurra!). Rok później ukazał się koncertowy album MTV Unplugged - Kult.

 

Stare Dobre Małżeństwo

W Bielsku-Białej mają wierne grono fanów. Co roku grają dla pełnej widowni. Miłośnicy "krainy łagodności" licznie wzięli udział w naszym plebiscycie, nie zapominając o swoich ulubieńcach. We wrześniu 2011 ukazała sie najnowsza płyta SDM zatytułowana Maszeruj z chamem.

 

Golec Uorkiestra

O zespole braci Pawłą i Łukasza Golców zrobiło się głośno w roku 1999, kiedy ukazała się debiutancka płyta grupy z takimi hitami jak Lornetka czy Crazy is my life. Najnowsza płyta zespołu - 5, ukazała się w roku2009. Oprócz tego do sklepów trafiły trzy płyty z kolędami i pastorałkami. Właśnie taki charakter będzie miał bielski koncert Golec Uorkiestry.

 

Marcin Wyrostek

Najbardziej znany polski akordeonista. Zwycięzca programu mam talent. Czaruje swoją grą ta tym trudnym i trochę już zapomnianym instrumencie. Z równą lekkością gra jazz, muzykę etniczną i poważną. Jego letni koncert w Bielsku-Białej zgromadził (obok koncertu Marka Torzewskiego) rekordową widownię.

 

Marek Torzewski

Przypomniał się bielskiej publiczności koncertem w ramach Lata z kulturą. Autor hymnu polskiej reprezentacji piłkarskiej - Do przodu Polsko. Tenor operowy, który lubi śpiewać muzykę popularną.

 

Zbigniew Wodecki

Śpiewa zarówno przeboje dla dzieci (Pszczółka Maja), jak i dorosłych (Chałupy welcome to). Bezbłędnie rozpoznawany dzięki charakterystycznej fryzurze, umiejętności gry na trąbce i skrzypcach.

 

Bielskie Centrum Kultury rozważy także możliwości zaproszenia w roku 2012 Ani Dąbrowskiej oraz zespołów Hey i Dżem.

  

  

mk