W pierwszej części koncertu wystąpiła Irena CHØIBKOVÁ z Pragi, grająca na organach. W programie jej koncertu znalazła się zarówno muzyka z XVIII i XIX wieku, często nawiązująca do Bożego Narodzenia, a także nowocześnie brzmiące, swobodnie zagrane preludia jazzowe Johannesa Mattiasa Michela.
W drugiej części koncertu widzowie poczuli klimat świąt. Zabrzmiały najbardziej znane polskie kolędy i pastorałki, w znakomitym wykonaniu. Tego wieczoru zespół Allegro pod dyrekcją Andrzeja Płonczyńskiego akompaniował trójce śpiewaków - Ewelinie Hańskiej, Bogusławowi Morce i Ryszardowi Morce.
Kolędy rozdzielały wiersze związane ze świętami, recytowane przez artystów. W finale (na bis), publiczność zaśpiewała wraz z nimi, wybraną przez siebie kolędę Cicha noc.
Dwóch muzyków, cztery instrumenty. Na Festiwalu Muzyki Organowej nie mogło zabraknąć organów. Za tym instrumentem zasiadał Robert Grudzień - postać znana i ceniona, zarówno jako muzyk, jak i pedagog oraz organizator życia muzycznego.
Drugim wykonawcą był stale współpracujący z Robertem Grudniem - Georgij Agratina. Wspólnie nagrali już kilka płyt, a muzyk pochodzący z Mołdawii wzbogaca organowe brzmienia grając na cymbałach węgierskich, fletni pana i talince, czyli instrumencie o wyglądzie pasterskiego fletu.
Wspólnie oraz solo artyści zagrali bardzo zróżnicowaną muzykę - od klasycznych utworów Chopina i Vivaldiego, poprzez płynące melodie skomponowane na fletnie pana, skończywszy na wspólnie odegranym polonezie Wojciecha Kilara z filmu Pan Tadeusz. Po zasadniczej części koncertu publiczność pożegnała artystów owacją na stojąco, nie pozostawiając im wyboru...koncert zakończył się bisem.
Dwaj znakomici artyści wystąpili podczas drugiego koncertu Festiwalu Muzyki organowej. W Bielsku-Białej gościł doskonale znany bielskiej publiczności pianista Adam Makowicz. Drugim z muzyków był organista Andrzej Chorosiński. Obaj są wybitnymi indywidualnościami w swoich dziedzinach. Adam Makowicz jest znany z jazzowej interpretacji muzyki klasycznej (m.in. utworów Fryderyka Chopina). Adam Chorosiński jest znany na całym świecie. Koncertował nie tylko w Europie, ale także m.in. w Izraelu, Japonii i Australii. Jest też specjalistą od organowego brzmienia, konsultantem projektów nowych instrumentów. W Bielsku-Białej zabrzmiały tego wieczoru kompozycje Schumanna, Chopina i Mozarta.
Wykonawcą który otworzył festiwal był Roman Perucki. Artysta zagrał utwór Franciszka Liszta - Fantazja na temat chorału "Ad nos, ad salutarem undam". Bielskie organy pod palcami pierwszego organisty katedry oliwskiej dyrektora Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku zabrzmiały mocno, wręcz monumentalnie.
Po nim na scenie pojawiła się, mieszkająca w Kanadzie, ale związana z Bielskiem, pianistka Katarzyna Musiał. Młoda artystka, która niedawno debiutowała w słynnej Carnegie Hall, zagrała muzykę Bacha i Góreckiego. Towarzyszyła jej Bielska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Jerzego Koska.
W finale, tym razem z Orkiestrą, zaprezentował się ponownie Roman Perucki.
Festiwal Muzyki Organowej to kontynuacja Festiwalu Muzyki Jana Sebastiana Bacha. Organizatorzy postanowili poszerzyć festiwalową formułę, zachowując formę festiwalu składającego się z kilku koncertów, odbywających się raz w miesiącu.